ÖZGÜN İÇERİĞİN ÖNEMİ

ÖZGÜN İÇERİĞİN ÖNEMİ

   İnternetin her an her alanda kullanıldığı günümüzde web sitelerin en çok ihtiyaç duyduğu konu farklı ve özgün içerik üretme konusudur. Çünkü kullanıcılar farklı ve özgün içerikler ile sitenize gelecektir. İster web sitesi sahibi olun ister makale yazarı özgünlük günümüzde en çok ihtiyaç duyulan konuların başında gelmekte. Ne yazık ki artık her yerde kopya içerikler ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir sitenin yayınladığı ya da bir mecrada çıkan bir haber aynı gün içinde onlarca sitede karşımıza çıkmakta. Bu durum ise birçok kullanıcıyı rahatsız etmekte. İşte tamda burada konunuz her ne olursa olsun özgün içerik her zaman bir adım öne çıkmaktadır. Ancak özgün içerik dediğimiz zaman akıllara var olan bir içeriğin sözcüklerini yer değiştirip “Small SEO Tools” gibi özgünlük araçlarını kullanarak özgün olmasından bahsetmiyoruz. Anlattığınız konunun içeriği, verdiğiniz örnekler, kurduğunuz cümleler gibi birçok konu özgünlüğünüzü etkiler.

Özgün İçerik

   Özgün içerik herşeyden önce Google tarafından sevilmenizi sağlar. SEO yönünden en etkili en geçerli ve kalıcı olan şeylerin başında özgün içerik gelmektedir. Sitenize yapacağınız site içi ya da site dışı SEO çalışmaları bir noktadan sonra kaybolacaktır ancak özgün içeriğin Google tarafında size yazılan artı puanı her daim var olacaktır.

   Ayrıca yine siteniz için en önemli konulardan biri olan ziyaretçilerin sitenizden hemen çıkma oranı ve oturumun açık kalma süresi gibi kriterler özgün içerikler sayesinde yükselecek ve bu durum yine size Google tarafından artı olarak yazılacaktır.

   Son olarak bahsetmek istediğimiz konu ise özgün içerik sayesinde ziyaretçilerinizin sitenize tekrardan dönme oranı artacaktır. Çünkü ziyaretçiler Google gibi arama motorlarında arama yaptıktan sonra çıkan sitelerde edindikleri tecrübelere göre tıklama yapmaktadırlar. Özgün olmayan ve yalan haber ve bilgi veren sitelere aramalarda en üst sıralarda çıksalar dahi tıklamamaktadırlar. Çünkü birkaç defa yaşayacakları kötü deneyim ziyaretçileri kaybetmenize sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir