Özgün Makalelerde Olmaması Gereken Hatalar

Özgün Makalelerde Olmaması Gereken Hatalar

Makaleler gelişen internet dünyasının vazgeçilmez bağlantı köprüleri olmaya devam etmektedir. Siteler ve ziyaretçiler arasında bağlantıyı sağlayan makalelerin barındırmaması gereken hataları toplamaya ve sizlere aktarmaya çalıştık.

İmla Hataları

Öncelikle özgün bir makalede imla hatalarından uzak durulmalıdır. Çünkü imla hataları okuyucuyu ir hayli rahatsız eden durumların başında gelmektedir. İmla hataları konusunda zaten birçok makale yazarının kullandığı Word programı kırmızı çizgiler ile uyarısını yapmakta. Ancak bazı yazarlar bu durumu dikkate almamakta ve makalelerini müşterilerine bu hatalar ile göndermektedir. Bu durum hem yazarın kalitesini hem de gelecekte alacağı işleri olumsuz etkilemektedir.

Tekrar Eden Cümleler

Kaliteli bir makale ortaya koymak isteyen yazarların en çok dikkat etmesi gerekenler listesinin üst sıralarında tekrara düşmeme konusu gelmelidir. Bir makale bilgi aktarmak ya da bir konuyu tanıtma, aktarma, inandırma amacı ile yazılır. Bu sırada makaleyi okuyan ziyaretçilere farklı bilgileri aktarmak yazarın görevidir. Aynı cümlenin anlamına gelen farklı kelime grupları sadece makalenin kelime sayısını doldurmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Akıcı Bir Anlatım

Makale yazarlarının dikkat etmesi gereken bir diğer önemli nokta hangi konuda makale yazarsa yazsın konuyu akıcı bir şekilde anlatmasıdır. Tıkanan, konuyu gelişmeye ya da sonuca taşıyamayan yazılar zaman kayından başka bir şey değildir.

Kopya İçerik

Bir makale yazarı ne olursa olsun özgün içerik üretmek için elinden geleni yapmalıdır. Emek verdiği makalenin içine kesinlikle kopya içerik eklememelidir. Bazı makale yazarları farklı sitelerden derledikleri makaleleri harmanlayıp bir makale oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bu durum hem okuyucu tarafından onaylanmayan hem de Google tarafından onaylanmayan bir durumdur. Farklı sitelerde yayınlanmış makaleleri okuyarak bilgi almak, kendisi tekrardan yorumlayarak yazmak bir yazarın faydalanabileceği bir yöntemdir ancak birkaç makaleden cümleleri olduğu gibi almak yazarlık değil kopya içerik üretmektir.

SEO Uyumsuz Makaleler

Hiçbir makale yazarı %100 SEO kurallarını bilemez. Ancak temel SEO uygulamalarını bilmek yazarların ürettikleri içeriklerin müşteriler tarafından daha çabuk karşılık almasına yarayacağı için getirisi olacaktır. En azından anahtar kelime kullanımı, başlık kullanımı, kelime ve içerik türü işleme konuları hakkında bilgisi olan yazarlar hem yazılarını müşterilerine daha kolay beğendirebilecek hem de Google tarafından sevilen makalelere imza atacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir