SEO Konusunda Bilgi Paylaşımı Eksikliği

SEO Konusunda Bilgi Paylaşımı Eksikliği

SEO denildiği zaman aklımıza çok karmaşık ve çok yoğun bilgi gerektiren, uzmanları dışında kimsenin yapamayacağını düşündüğümüz bir yetenek ve yetkinlik gelmektedir. Reklamlarını gördüğünüz, sadece biz yaparız diyen filan kişinin sitesini havalara uçurduk diyen reklamların çok çok fazlası inanın sadece yalandan ibaret. Bize baktığınız zaman ne SEO konusunda sizleri uçuracağız diyoruz ne de farklı konularda size kimsenin bilmediği şeyleri vereceğiz diyoruz. Bizim Makale olarak size yardımı olacağımız tek konu makale konusudur. Bu sadece bizden sipariş verin, makalelerinizi sadece bize yazdırın demekte değil. Artık piyasada o kadar çok bilgisiz ve donanımsız makale yazarı varki amacımız o kişilere bir miktar da olsa bilgi verebilmek ve yaptığınız işleri bilerek, anlayarak ve sorgulayarak yapmalarıdır. Bizim Makale olarak amacımız artık sadece bilgi aktarmaktır. Siparişleri yapan yazarlar bulunur ancak bilgiyi saklayan kişiler yüzünden hem bu işe yeni başlayanlar hem de kısa süredir yapan yazarlar gerekli bilgileri bulamamaktadır. Bilgileri saklayan kişiler ya da kurumlar olduğu sürece bilgi saklayanla beraber yok olup gidecektir. Yukarıda örneğini verdiğimiz SEO konusu bu durumun en başında geliyor inanın. Peki bu bilgi neden saklanıyor?

Neden?

Neden aslında çok açık ve basit. Para, para ve daha çok para. Şimdi şöyle düşünün. Web tasarım işi yapan bir kişiye tasarımda takıldığınız bir noktayı sorduğunuzda genellikle aradığınız cevabı alabilirsiniz. Çünkü orada verdiği ufak bir bilgi olduğu için ne kendini ne de gelecekte alacağı projelerini tehlike altında hissetmez. Ancak konu SEO olduğu vakit tüm herkes tüm bildiklerini saklama ihtiyacı hissediyor. Burada akıllara SEO yapmak ya da bir siteye SEO uygulamak web tasarımdan, programlamadan çok daha kolay çok daha zahmetsiz bir işlem mi sorusunu getiriyor.

SEO Uygulaması Zor Mu Yoksa Kolay Mı?

Yazılım ya da web tasarımda bilgi bir ya da birkaç kanaldan size aktarılır, verdiğiniz çaba doğrultusunda, yaptığınız denemeler, demolar ve basit projeler sonrası eksiklerinizi uzman kişilere sorarak ya da araştırarak tamamlayabilirsiniz. Ancak SEO konusu Google tarafından açıklanmayan bir konu olduğu için sadece uygulanan projelerde kullanılan yöntemlerin doğru ya da yanlış oluşuna göre tecrübe edilip anlaşılmasından dolayı SEO ile ilgili bilgiler paylaşılmamaktadır. SEO zor mu yoksa kolay mı konusuna gelindiğinde ise site içi ve site dışı uygulamaları farklılık gösterse dahi inanın bir web tasarım ya da program yazılımı kadar zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir