EVDE MAKALE YAZARLIĞI NEDİR?

EVDE MAKALE YAZARLIĞI NEDİR?

   Makale günümüzde en çok kullandığımız internetin içinde yer alan her nevi yazıya denmektedir. Bu makaleler bir kişi ya da bir grup tarafından oluşturulur ve web site ziyaretçilerine sunulur. Ancak son beş yılda son derece artan web site sayısı ve sürekli olarak bitmek tükenmek bilmeyen içerik açlığı yeni bir meslek grubu olarak makale yazarlığını ortaya çıkarmıştır. Özellikle son birkaç yılda yükselen trend haline gelen ve herkesin yapabileceği bu meslek birçok kişiye iş kapısı açmıştır.

Makale Yazarlığı

   Makale her daim ihtiyaç duyulan ve duyulacak olan bir gider kalemi olarak değerlendirilebilir. Aynı konu üzerinde yazılan bir makale ilgilenen ziyaretçiler tarafından birkaç defa okunabilir ancak farklı yönleri ve özelliklerini ele alan başka bir makale yazılmaz ise hem Google hem de ziyaretçiler sitenizi unutur. Bu sebeple sürekli olarak güncel ve özgün tutulması gereken web sitelerinin her daim ihtiyacı olan şey şüphesiz yeni ve taze makalelerdir.

   Makale yazarlığı yapan kişilerin ihtiyacı olan şeyler boş zaman ve bir adet bilgisayardır. İster evinizde ister bir kafede ya da bir çay bahçesinde, yatarak, oturarak ya da yolculuk esnasında fark etmez, her zaman ve her yerde makale yazarlığı yapabilirsiniz. Başlığımızın “Evde Makale Yazarlığı” olmasının sebebi ise bir mekâna bağlı kalmadan ve herhangi bir işletmeye bağınız olmadan çalışabilmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir